Середа, Травень 12, 2021

Кожного року в третій четвер травня ми відзначаємо «День вишиванки». Це свято важливої складової національного вбрання – вишиванки, яке пробуджує в українців гордість за свій народ та патріотизм, це не просто одяг, це історія нашого народу, давнє мистецтво наших предків.

В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. Традиція вишивання передавалась від матері до доньки, впродовж століть відшліфовуючи та вдосконалюючи свої технічні та мистецькі якості. В різних містах України зберігались свої унікальні техніки вишивання, кожен малюнок чи колір вишивки визначає місто в якому пошито одяг. Також наші пращури вважали, що вишивка мала оберігати людину від лихого ока та хвороб. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника. Найдавнішими матеріалами, з яких українці виготовляли для себе вишиванки, були тканини з овечої вовни, льону та конопель.

Наприклад на Закарпатті на вишиванці  було таке зображення:  

вишивка на одязі Рахівського району

на Київщині вишиті рушники такими «малюнками»

Чаруючі, привабливі, традиційні, технічно складні візерунки вишивки – чудова окраса українського одягу. Сьогодні ми відзначаємо свято краси, традицій народу, історичної символіки – вишиванки. 
Тож колектив Карпатського інституту підприємництва та Карпатського коледжу Університету «Україна» вітає всіх з Днем Вишиванки! 
Бажаємо Вам добра, миру та Божої благодаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.